WinZip 20.5 Windows

WinZip dünya'nın #1 numaralı sıkıştırma yazılımı ve dosya yönetimi konusunda öncü bir çizgide yer alır. Bilgisayarınızda veya bulut ortamında gözatma, açma, yönetme ve dosya paylaşımını sağlar. Verilerinizi AES şifrelemesi yaparak güvene alır. Dosyalarınızı eposta, bulut hizmetlerinde veya sosyal sitelerde paylaşmanızı kolaylaştırır.Paylaş
Detaylar
Genel Puan
(2 Kişi Oyladı)
4.5
Lisans
Ücretli
Kısıtlama
21 gün ve reklam
Versiyon
20.5
Platform
Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / Windows XP / Windows 2000 / Windows 98 / Windows 95
Dosya Boyutu
689.48 KB
Dil Desteği
Üretici
Winzip Computing
Bu hafta / Toplam
3 / 148 kez indirildi
Ekleyen
wipau
Son güncellenme
23 Haziran 2016
Kategorisinde
#2. sırada
Görseller

Günümüzde yüksek geniş bantlı yüksek hızlı internet olsada WinZip dosyalarınızın boyutu küçülterek internet üzerinde daha kısa sürede aktarılmasını veya taşınabilir usb bellek gibi cihazlara aktarımını hızlandırır ve daha az yer tutmasını sağlar. WinZip tüm bu karışık işlemleri çok basit ve güzel bir şekilde size sağlamaktadır.

Zip dosyaları farklı bir mantıkla çalışırlar. Normalde tüm bilgisayarlar verileri 0 ve 1 (ikili sayı sistemi) oluşumunda tutarlar. Ziplemek bu 0 ve 1'leri örneğin "0000000111111" şeklindeki bir alanı "0x7/1x6" şekline dönüştürerek kaydeder.  Bu işlemi uygulaması sonucunda tüm dosya boyutunda değişiklik göstererek daha az bir yer kaplamaya başlar. Özellikle video ve resim dosyalarında çok fazla tekrarlı bilgiler yer almaktadır. Bu tekrarlı verileri (örn; turkuaz mavi, turkuaz mavi, turkuaz mavi gibi aynı renklerin tekrarı) azaltarak çok fazla alan işgal etmesine engel olur.

WinZip ile bu sistemin nasıl çalıştığı konusunda bir bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. WinZip herşeyi sizin için halledicektir. WinZip çok geniş bir Zip formatını desteklemektedir. Ve taşı bırak arayüzü ile çok kolay bir şekilde dosyaları sıkıştırıp tekrar açabilir.

WinZip ayrıca Windows Explorer'a entegre olarak hızlı erişim menülerini kullanımınıza sunar. Bu demek oluyor ki ne zaman bir dosyayı ziplemek isterseniz veya açmak isterseniz sadece sağ tıklayıp yapmak istediğiniz işlemle ilgili seçeneği seçip devam edebilirsiniz. WinZip programını çalıştırmadan herhangi sıradan bir dosya veya klasör üzerine sağ tıklayıp bu dosyayı hızlı ziple seçeneğini seçerek sıkıştırma işlemini direk olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tabiki bu program bir ücret karşılığı sunuluyor. Basit ev kullanıcılarına bu ücret fazla gelebilir ama üzülmeyin bir çok zip sıkıştırma (ücretli/ücretsiz) programı piyasada mevcut. 


Artıları: İnanılmaz hızlı oluşu ve basit arayüzünde bir çok özelliği barındırabilmesi.

Eksileri: WinZip eski 32-Bit versiyonu çok büyük boyutlu dosyalarla çalışırken yavaşlamalara sebebiyet oluyordu. Bu versiyonunda olacağını sanmıyorum.

Sonuç: Öyle yada böyle zip programları arasında birinci oluşu belkide ücretli olarak gelmesine sebep oluyordur. Hemen hemen her kullanıcı için oldukça ideal bir dosya sıkıştırma (zipleme) aracıdır.

WinZip 19 ve üstü sürümlerinde neler yeni? Aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz;


Yeni Yorum Gönder
(eposta adresiniz tamamen gizli tutulacaktır)
Unutmayın göndereceğiniz her yorumda görüşleriniz diğer insanlara ışık tutacak ve onlara yardımda bulunmuş olacaksınız.

Sırala

Bu program hakkında henüz herhangi bir görüş veya yorum yazılmadı. İlk siz olun!