TeamSpeak Client 3.0.19.1 Windows

TeamSpeak internet üzerinden yüksek kalitede sesli iletişim kurabileceğiniz bir programdır. Sunucu-İstemci mimarisi üzerine kurulmuş bu sistemin sunucu ve istemci programları birbirinden ayrıdır.Paylaş
Detaylar
Genel Puan
(2 Kişi Oyladı)
3.5
Lisans
Ücretsiz
Versiyon
3.0.19.1
Platform
Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista
Dosya Boyutu
28.08 MB
Dil Desteği
Üretici
Teamspeak Systems Gmbh
Bu hafta / Toplam
0 / 57 kez indirildi
Ekleyen
bademyuce
Son güncellenme
14 Haziran 2016
Kategorisinde
#3. sırada
Görseller

TeamSpeak internet üzerinden yüksek kalitede sesli iletişim kurabileceğiniz bir programdır. Sunucu-İstemci mimarisi üzerine kurulmuş bu sistemin sunucu ve istemci programları birbirinden ayrıdır.

Dünya çapında oldukça popüler MMO (Multiplayer Massive Online Games/Devasa Çok Oyunculu Online Oyunlar) oyuncuları tarafından tercih edilen bir VOIP (IP üzerinden ses aktarımı) uygulaması olan Teamspeak kullanarak diğer insanlarla iletşimlerini internet üzerinden kaliteli bir biçimde ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Teamspeak client-server (istemci-sunucu) mimarisi üzerine kurulmuş bir sistemdir. Dolayısıyla istemci ve sunucu programları tamamiyle birbirinden ayrıdır. Yani kısaca sunucu programı bir bağımsız sunucuda (dedicated server) üzerinde yer almalıdır.

TeamSpeak 3 tamamiyle C++ dilinde yazılmış ve önceki orjinal TeamSpeak iletişim sistemi devam ettirilmiştir. Yeni codecleri ile ses kalitesini ölçülebilir biçimde geliştirmekle birlikte gelişmiş gürültü azaltma ve yankı silme ile ses kalitesini belirgin bir şekilde yükseltmişlerdir.

Ayrıca geçikme (ping) oranını TeamSpeak 2 ye ve diğer sesli iletişim programlarına göre düşürerek alt seviyelerde tutmuştur.  Bu belirgin gelişmelerin yanında TeamSpeak 3 full entegre edilmiş 3 boyutlu ses desteği ile birlikte gelmektedir. 3D Sound özelliğinden yararlanabilmek için özel bir aparata veya donanıma ihtiyacınız yoktur sadece 5.1/7.1 destekli bir hoparlör veya kulaklık(speaker veya headset) işinizi görecektir.

TeamSpeak 3 ile birlikte artık birden fazla ses sunucularına tek seferde bağlanabilmektesiniz. Bu özellik tabs (sekmeler) aracılığıyla kullanabilirsiniz. (Bu özellik çoğu web tarayıcısındaki gibidir.)

Bu yolla eğer bir veya birden fazla sunucuya sahip iseniz TeamSpeak 3 ile tek bir arayüzle tüm bu sunucularınızı yönetmeniz mümkün olacaktır. Buna ek olarak birden fazla ses kartınızı ve çıkışlarınızı bağlı sunuculara göre düzenlemeniz de mümkündür.

TeamSpeak 3'de öncelikli önerilen sunucular artık sık kullanılanlar (bookmarks) adı altında tutulmakta. TeamSpeak 3 düşüncede en basit donanıma göre tasarlanmıştır. Böylelikle Logitech G-Keys ve diğer donanım ürünlerine tam olarak desteklemektedir.

Diğer ilginç bir özelliği ise Arkadaş/Düşman (friends/foe) listesi. Ne zaman bir kişiyi arkadaş veya düşman olarak eklerseniz TeamSpeak özel olarak o kişiyi sizin için tanıyacaktır. O kişi görünen ad takma ismini değiştirse dahi hangi sunucuya bağlanırsanız bağlanın o kişiyi yinede tanıyacaktır.

TeamSpeak 3 'de arkadaş listenize eklediğiniz kişilere özel takma isim atıyabildiğiniz gibi özel uyarı sesleride belirleyebilirsiniz. (Çevrimiçi olduklarında, odaya girdiklerinde vs. uyaran sesler) Ayrıca arkadaş ve düşman (friends/foes) listenizdeki kişilerin son görülme zamanlarını (last seen) takip edebilir dilersenizde sürekli olarak o kişiyi susturabilir veya engelleyebilirsiniz (mute/ignore).

Bütün bu özellikleriyle sosyal deneyiminizi geliştirmekle kalmayıp TeamSpeak 3 size dosya transferi özelliğide sunmaktadır. Sizin mevcut sunucudaki yetkinize göre her kanaldan ortak dosya ağaç listesinden dosya indirebilir dilerseniz yükleyebilirsiniz. Bütün yükleyeceğiniz dosyalar doğrudan TeamSpeak 3 Sunucusu üzerinde tutulurlar. Bu sayede kullanıcılar FTP programlarıyla veya uğraştırıcı güvenlik duvarı sorunlarından kurtulmuş olurlar. TeamSpeak 3 bunu sizin için çok kolaylaştırır ve otomatik olarak yapar.

Artıları: Ücretsiz, gelişmiş ses kalitesi, tamamiyle entegre edilmiş 3 boyutlu ses desteği, arkadaş/düşman listesi ve dosya aktarımı.

Eksileri: Eski tarzdaki arayüzü :/

Sonuç: Büyük gruplardaki tüm kullanıcıların bir parçası olduğu güçlü sesli konuşma/konferans programı.


Yeni Yorum Gönder
(eposta adresiniz tamamen gizli tutulacaktır)
Unutmayın göndereceğiniz her yorumda görüşleriniz diğer insanlara ışık tutacak ve onlara yardımda bulunmuş olacaksınız.

Sırala

Bu program hakkında henüz herhangi bir görüş veya yorum yazılmadı. İlk siz olun!