Picasa 3.9.137.80 Windows

Picasa ihtiyacınız olan fotoğrafa ulaşmanıza yardım edip onları düzenleyip ve paylaşmanızı sağlar. Bazı güzel özellikleride yedekleme, yüz tanıma sistemi, yer bildirimi, fotoğraf efektleri vb.Paylaş
Detaylar
Genel Puan
(2 Kişi Oyladı)
3.5
Lisans
Ücretsiz
Versiyon
3.9.137.80
Platform
Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / Windows XP / Windows 2000
Dosya Boyutu
13.04 MB
Dil Desteği
Üretici
Google Inc.
Bu hafta / Toplam
0 / 49 kez indirildi
Ekleyen
wipau
Son güncellenme
11 Haziran 2016
Kategorisinde
#1. sırada
Görseller

Picasa Google tarafından geliştirilen iyi bir grafik işleme uygulaması. Asıl Picasa uygulaması ilk olarak IdeaLab'dan çıkmış olsada Google daha sonradan satın alarak kendi bünyesine kattı. Google'a katılmasıyla birlikte uygulama geliştikçe gelişti ve oldukça iyi bir konuma ulaştı. Üstelik ücretsiz olarak dağıtılmasına rağmen.

Picasa tüm Windows platformlarına, Linux ve Mac bilgisayarlara kurulabilmektedir. Programın en önemli özelliği ise otomatik tarama özelliği sayesinde tüm harddisk'inizdeki fotoğrafları bulabilme ve arşivleme özelliğidir. Bulduğu fotoğrafları görünce büyük ihtimalle şaşıracaksınız çünkü sizin bile hatırlamadınız ama sabit diskinize kayıtlı bir çok fotoğrafı bulup size çıkartacaktır.

Bulunan tüm fotoğrafları organize bir biçimde tarihe göre sıralı olarak önünüze dökülecektir. Eğer fotoğraflarınız bir klasör içerisinde bulunuyorsa Picasa sizin için bir albüm oluşturacak ve bu albümede klasörün adını verecektir.

Tarama özelliğinin yanında farklı ortam ve depolama ünitelerinden resimlerinizi içeri aktarabilirsiniz. Dijital Fotoğraf makineleride buna dahil. 

Picasa hemen hemen bütün bilinen resim formatlarıyla çalışabilmektedir. JPEG,GIF,BMP,PSD, film uzantıları ve dijital kameranızın desteklediklerinin hepsini. Picasa temelde tüm fotoğraf paylaşım programları ve dijital kameralarda tamamen uyumludur.


Düzenleme araçları çok basit ve içerisinde kesme, kırpma, kırmızı göz silme, renk filtreleri uygulama gibi özellikleride bulundurmaktadır. Bu özelliklerin sonuçlarını program içerisinde anında görebilir ve resimlerinize uygulayabilirsiniz.
Çoklu geri alma fonksiyonu sayesinde resim üzerinde uyguladığınız değişiklikleri adım adımda geri alabilme yetisine sahipsiniz.


Eğer resim gösterim(işlem) süresini merak ediyorsanız. Windows Explorer önizlemeleri ve Picasa önizlemeleri arasında büyük bir fark olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Picasa neredeyse önizlemeleri anında gösterebilmektedir. Eski bilgisayara sahip olan kullanıcılar bazı problemlerle karşılaşabilirler. Sebebi ise Picasa önizlemeleri gösterirken oldukça büyük bir RAM alanı işgal eder.

Picasa ile blogunuzu anında güncelleyebilirsiniz. (Blogger.com hesabınız varsa) Fotoğraflar koleksiyonları oluşturabilir fotoğraflar üzerine yer bildirimleri lokasyon bilgilerinizi ekleyeyip fotoğraf albümünüze yükleyebilirsiniz.

Ayrıca fotoğraflarınızı Picasa'dan e-posta yolu ile başka insanlara gönderebilir arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Eğer yazıcınız bir çıktı aracınız mevcut ise evinizde fotoğraflarınızın çıktısını dahi alabilirsiniz.

Yedekleme çözümü ile fotoğraflarınızı koleksiyon ve albümlerinizi CD veya DVD'lere kolayca aktarabilirsiniz. Picasa sizin için seçmiş olduğunuz resimlerin veya koleksiyonunuzun kaç cd veya dvd'ye ihtiyaç duydugunu belirtmektedir.

Otomatik Düzenleme(AutoFix) butonu genellikle çok iyi ve sonuçları oldukça iyi çalışmaktadır. Fotoğraf üzerindeki sonuçları oldukça etkilidir. renk denkgesi contrast oranı vs. hepsini çok iyi şekilde ayarlayabilir.


Artıları: Güzel ve kullanışlı arayüzü otomatik düzeltme özelliği ve tarama özelliği, geri alma özelliği son olarakda zaman çizelge göstergesi

Sonuç: Güzel ve kullanışlı bu arayüzü ile içerisinde barındırdığı basit düzenleme araçları oldukça işinize yarayabilir. Picasa alanındaki programlar arasında en iyisi olduğu iddaa edilebilir.

Yeni Yorum Gönder
(eposta adresiniz tamamen gizli tutulacaktır)
Unutmayın göndereceğiniz her yorumda görüşleriniz diğer insanlara ışık tutacak ve onlara yardımda bulunmuş olacaksınız.

Sırala

Bu program hakkında henüz herhangi bir görüş veya yorum yazılmadı. İlk siz olun!