K-Lite Mega Codec Pack 12.1.5 Windows

K-Lite Codec Pack VFM/ACM kodekleri, DirectShow süzgeçleri, kodek araçlarını barındıran ses ve video formatlarını kodlama ve çözme yani oynatma işlemlerini yapan bir araçtır.Paylaş
Detaylar
Genel Puan
(3 Kişi Oyladı)
4.7
Lisans
Ücretsiz
Versiyon
12.1.5
Platform
Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / Windows XP / Windows 2000
Dosya Boyutu
39.04 MB
Dil Desteği
Üretici
Codec Guide
Bu hafta / Toplam
0 / 140 kez indirildi
Ekleyen
wipau
Son güncellenme
22 Haziran 2016
Kategorisinde
#1. sırada
Görseller

Tek bir kullanışlı paket içerisinde tüm ses ve video kaynakları için tüm anahtar kodek paketlerini size sağlar.


Günümüzde farklı multimedya kaynakları için bir çok farklı kodlama ve çözme algoritmaları kullanıyor. Buna sebeptir ki bu her bir multimedya kaynağını oynatabilmemiz için farklı bir program veya oynatıcı yüklememiz gerekebilir. Bir çok oynatıcı veya program yüklemek çoğu kullanıcının canını sıkan bir durum olacabileceği için yardımımıza K-Lite Codec Pack yetişiyor. K-Lite Codec Pack ile bu farklı medya türleri için ihtiyacımız olan program ve oynatıcıları yükleme zorluğundan kurtulup tek bir oynatıcı(player) üzerinde çalıştırabilmemize olanak sağlıyor.

Bu paket oldukça kullanışlı bir multimedya paketidir. İçerisinde bir çok kodek paketi ve DirectShow süzgeçleri kolay kurulumu ve kolay kullanışı ile herkesin bilgisayarını farklı ortam dosyaları için hazır hale getiren bir pakettir.

Mega paketi K-Lite Codec Pack için en kapsamlı kodek paketlerini barındıran sürümdür. Aslında açıkca söylemek gerekirse biz bu kodeklerin yarısını bile kullanmıyoruz. 
En iyi yanı ise bu pakette AVI,Flash,MP3,MPEG-1,MPEG-2,MPEG-4,DVD,RealMedia kaynaklarını ekstra bir kurulum veya program yüklemeksizin oynatıp çalıştırabilmemizi sağlıyor.

K-Lite Mega Codec Pack en üst seviye pakettir. (Full paketi ile aynı ekstra bazı diğer kodekler yer almaktadır.)
K-Lite Codec Paketleri sırasıyla Basic,Standart,Full,Mega şeklinde sıralayabiliriz.

İçerisinde size ekstra bir (Media Player Classic) oynatıcıda sunulmaktadır. Gelişmiş yükleme seçeneklerini kendinize göre ayarlayabilir kurulumda ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikleri aktifleştirerek kurabilirsiniz.

Dipnot: Bazı özellikle 8.4.0 sürümü ve üzerinde kurulumunda yanında ekstra toolbar tarayıcı eklentileride yüklemektedir. Yüklerken custom özel yükleme yaparak gerekli bileşenleri kendimiz seçerek bu tarayıcı eklentilerini kurmaktan kaçınabilirsiniz.

Artıları: Ücretsiz, kolay kurulum ve kullanışlı olması, sürekli güncel tutulması.

Eksileri: Sadece Windows için.

Sonuç: K-Lite Mega Codec Pack çok popüler bir araçdır. Ücretsiz ve kullanımı basit olması tüm ihtiyacımız olan kodekleri sağlaması ve her tür video ve ses dosyalarını oynatabilmemiz herkes için vazgeçilmez bir yer tutuyor. Kendisi hemen hemen her bilgisayarda kurulması ve kullanılması muhtemel favori kodek paketidir.


Yeni Yorum Gönder
(eposta adresiniz tamamen gizli tutulacaktır)
Unutmayın göndereceğiniz her yorumda görüşleriniz diğer insanlara ışık tutacak ve onlara yardımda bulunmuş olacaksınız.

Sırala

Bu program hakkında henüz herhangi bir görüş veya yorum yazılmadı. İlk siz olun!