İndiriliyor... İndirme işleminin başlamasına 5 saniye kaldı..
Eğer indirme işleminiz henüz başlamadıysa tekrar başlatın veya aşağıdaki yönergeleri takip edin.
Tüm/Alternatif İndirme Kaynakları
 32-Bitlik Sürümünü İndir
 64-Bitlik Sürümünü İndir
İndirmede sorunmu yaşıyorsunuz ?
Yukarıda size yardımcı olabilecek bazı kaynaklar verilmiştir.

Yüklenme ekranındaki resimlerdende görüldüğü üzere Java Runtime dünya çapında 3 Milyar'ı (3 billion) aşkın elektronik cihazda (pc,mobile vs.) çalışmaktadır.

Java Runtime Environment herhangi bir bilgisayar için gerekli en temel bileşenlerden birisidir. Genellikle Java Sanal Makinesi (Java Virtual Machine) bilgisayarınızda Java tabanlı uygulama, yazılım ve web tabanlı içerikleri çalıştırmak için gerekli görünmez bir teknolojidir. Bazı işletim sistemlerinde Java standart olarak içerisinde kurulu olarak gelmektedir sizin yapmanız gereken tek şey güncellemektir.

Söylentilere göre Java Runtime eklentisi her yıl yaklaşık 1 milyar kişi tarafından indirilmektedir. Çoğu uzman kullanıcı Java hakkında; ihtiyacımız olan her işi gördüğünü ve başka bir eklentiye ihtiyaçları olmadığını belirtiyor.

Programcılar ve diğer uzmanlar bu konuda bazı yakınmalarda bulunabiliyorlar. Şöyle ki Java'nın gelecekteki uygulamalar için uyumluk ve esnekliği tartışma konusu. Gelecekteki ihtiyaçları karşılayamayağını ve daha esnek geliştirilebilir bir bileşen olması yönünde eleştirilerede maruz kalmakta.


Artıları: Tüm dünyada hakim olması. Java Runtime Environment'ın kolay kullanımı ve dünya çapında güvenilir oluşunun bilinirliği herkes tarafından kabul edilip kullanılmasına neden olmuştur.

Eksileri: Yeni kurulmuş bir Windows PC'de malesef ki Java otomatik olarak kurulu gelmemektedir. Bu yüzden 3. parti bir program olarak Java'yı kendiniz sonradan indirmeniz gerekiyor. Yalnız her kaynaktan indirilmemesi Java Oracle'ın (Sun Microsystem)'in kendi orjinal versiyon Java'sını indirip kurduğunuzdan emin olun.

Sonuç: Java'yı göremediğimiz hemen hemen hiç bir yer yoktur çoğu akıllı telefon veya bilgisayarların tamamında yüklü olarak görülmektedir. Bir yazılım treninin sanki birer tekerleği gibidir. Çok az sayıda web tabanlı internet uygulamalamaları Java kurulumu istemeksizinde çalışabilmektedir. 
Java'nın farklı alternatifleri bulunsada çoğu kullanıcı/yazılımcı tarafından Java Runtime yenilemez olarak görülüyor. Ücretsiz yayınlaması, her yerde çalışması, herkes tarafından bilinmesi ve her türlü cihazda yüklü olması nedeniyle herhangi bir alternatif seçenek bırakmıyor.


Yeni Yorum Gönder
(eposta adresiniz tamamen gizli tutulacaktır)
Unutmayın göndereceğiniz her yorumda görüşleriniz diğer insanlara ışık tutacak ve onlara yardımda bulunmuş olacaksınız.

Sırala

Bu program hakkında henüz herhangi bir görüş veya yorum yazılmadı. İlk siz olun!