Google Chrome 1.45123 Windows

Chromium altyapısını kullanan hemen hemen her ihtiyacınıza rahatlıkla cevap verebilecek. Sade şık olmanın yanında hızlı ve güvenilir web tarayıcısıdır.Paylaş
Detaylar
Genel Puan
(10 Kişi Oyladı)
4.2
Lisans
Ücretsiz
Versiyon
1.45123
Platform
Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / Windows XP / Windows 2000
Dosya Boyutu
32 MB
Dil Desteği
Üretici
Google
Bu hafta / Toplam
1 / 793 kez indirildi
Ekleyen
wipau
Son güncellenme
17 Mart 2017
Kategorisinde
#1. sırada
Görseller

Google Chrome minimal tasarımı ile gelişmiş teknolojisini bir araya getirerek hızlı web gezintisi, güvenlik ve kolaylık sağlıyor. Adres çubuğuna birşeyler yazmanız otomatik tanımlayıcıyı tetikleyerek hem web sayfalarınıza hemde internet aramalarına hızlı erişiminize kolaylık sağlıyor.

Google Chrome kullanıcıları yaklaşık geçen yıla oranla neredeyse iki katı artmıştır. Buda Google Chrome'un çok hızlı yükselişe geçtiğini göstermektedir.  Çoğu analiz firmalarına göre Chrome'un Firefox'u zaman zaman geçtiği yönündedir. 

Neden bu kadar hızlı büyüyor ne gibi özellikleri var diye düşünebilirsiniz. Öncelikle Google Chrome kullanımı kolay sade hızlı ve eklenti ekleyebilme özelliği olan açık kaynak kodlu Chromium üzerine geliştirilmiş bir tarayıcıdır. Firefox'un aksine çok daha düşük ram,sistem tüketimi vardır. IE ve FF'de bazı kullanıcılara göre güvenlik riskleri ve sıkça dile getirilen hafıza RAM problemleri donmalar ve çökmeler dile getirilmektedir. Google Chrome insanlara donmadan kitlenmeden hızlı bir web deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Google Chrome bu tüm sorunları sandbox tekniği ile aşmayı başarmış bir tarayıcı. Bu demek oluyorki tarayıcıda açmış olduğunuz her sekme aslında tamamiyle farklı bir programı çalıştırmışsınızcasına çalışıyor. Yani her sekmeniz tamamiyle bir birinden ayrı bir program olarak sistemde yürütülmeye devam ediyor. Ve talihsizce virüslü bir siteyi ziyaret ettiğinizde ise her sekme kendi içerisinde bir sandbox olarak bağımsız çalıştığı için sizin bilgisayarınıza herhangi bir sızmayı veya web sayfalarının donmasını engelliyor. Bu sayede ne kadar sekme açmış olursanız olun diğerlerinde hiç bir sorun olmadan rahatlıkla dolaşabiliyorsunuz.

Bazı diğer güzel özellikleride yok değil hani Google Chrome'un. Firefox'daki güzel özelliklerin çoğunu bu tarayıcıda da görmeniz mümkün. Google Chrome ile en son kapattığınız sekmeyi yeniden açabilirsiniz. Eğer Google hesabınıza bağlanmış iseniz sık kullanılanlarınızı ve yer işaretlerinizi internet üzerinden rahatça eşitleyebiliyorsunuz. Buda demek oluyor ki hangi bilgisayarı kullanırsanız kullanın google hesabınızla bağlandığınızda tüm favori web sayfalarınızı ve yer işaretlerinize oradanda ulaşabiliyorsunuz.

Artıları: Arttırılmış performansı, basit ve kullanışlı arayüzü, güvenlik sıkıntılarılarının olmaması. Eklenti desteğinin olması.

Eksileri: Bir düzineden fazla sekmede siteyi aynı anda kullanmaya çalışmak bazı zamanlar sıkıntı olabiliyor.

Sonuç: Sürekli gelişiyor ve ilerliyor olması performans ve kullanıştaki pratikleri şu zamanın en iyi tarayıcısı olduğunu gösteriyor.

Yeni Yorum Gönder
(eposta adresiniz tamamen gizli tutulacaktır)
Unutmayın göndereceğiniz her yorumda görüşleriniz diğer insanlara ışık tutacak ve onlara yardımda bulunmuş olacaksınız.

Sırala

Misafir - Google Chrome için puanı: 5
İyi yönleri
hızlı, canavar, efsane..
Olumsuz yönleri
sosyal medyada google chrome üzerinden mikrofonların dinlendiğini duydum doğrumu bilmiyorum.
Yorum
bu program benim favori tarayıcıyımdır. özellikle kasmaması en ağır web sitelerinde bile flash içeriklerde işime yarıyor.
Yukarıdaki görüşe katılır mısınız?