Firefox 42 Windows

İnternet deneyimini geliştirmek amacıyla hazırlanan hızlı, basit ve açık kaynak kodlu bir internet tarayıcısıdır.Paylaş
Detaylar
Genel Puan
(2 Kişi Oyladı)
4.5
Lisans
Ücretsiz
Versiyon
42
Platform
Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / Windows XP / Windows 2000 / Windows 98 / Windows 95
Dosya Boyutu
39.02 MB
Dil Desteği
Üretici
Mozilla
Bu hafta / Toplam
0 / 65 kez indirildi
Ekleyen
wipau
Son güncellenme
19 Şubat 2016
Kategorisinde
#3. sırada
Görseller

Mozilla Firefox hızlı ve tam donanımlı web tarayıcısı. Firefox; pop-up bloklama, sekmelerde gezinme, entegre google araması, basit gizlilik ayarları ve daha fazlasını sunuyor.

Netscape topluluğu tarafından oluşturulan Mozilla Firefox bugün bizlere Windows'da kullanılabilecek en iyi 3. parti tarayıcı olarak göze çarpıyor.


Windowsunuzu kurduktan sonra doğru güzel bir tarayıcıyı bulmak ve temiz hızlı stabil bir şekilde çalışabilmek istersiniz. Internet Explorer Windows'da standart olarak entegre bir şekilde gelmektedir. Fakat yinede ihtiyaçlarınıza tam olarak cevap veremez. İşte bu bir çok nedenden ötürü 3.Parti bir web tarayıcı ihtiyacımız oluşur. Mozilla Firefox burada sizin yardımınıza ulaşır. Bir çok platformu destekleyen Mozilla Firefox alternatif tarayıcılar içinde oldukça iddalı ve en güçlü tarayıcı olarak karşımıza çıkar ve Windows'da sorunsuz olarak kullanabiliriz.

Web tarayıcı piyasasında Mozilla Firefox şüphesizki 3. parti web tarayıcılarında en iyi tarayıcılardan birisidir. Eğer bir web sayfanız varsa daima sayfanızı açar ve bakarsınız hızlı sekmelere atarak kolaylıkla kullanabilirsiniz. Hızlı erişim araç çubuğuna Facebook,Gmail ve Twitter'ı ekler ve tek tıklama ile sürekli o siteleri ziyaret edersiniz. 

Grup sekmeleri oluşturarak birden fazla web sayfasını oraya ekleyebilir sadece o grubu açarak tüm siteleri açmış olursunuz böylece birden fazla siteyi tek tek açmanızı isteyerek size vakit kaybettirmez.

Bir şey aramak istediğiniz zaman yapmanız gereken tek şey arama çubuğuna veya adres alanına yazmaya başlamanız yeterlidir. Ve sizin girdiğiniz siteleri aklında tutarak ayrıca google aramalarınıda işin içine katarak size zaman ve hız kazandırır. 


Daha ileri giderek Mozilla Firefox tarayıcıyınızı eklentilerle geliştirebilir. Daha fazla özellik ve yenilik ekleyebilirsiniz. Kendinize göre kişiselleştirebilir temalar vs ile size daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Bir çok eklenti hava durumu, firefox görünümünü değiştirme, müzik dinleme veya facebook profilinizi update edebileceğiniz bir çok eklentisi mevcuttur.


Artıları: Uygulama sekmeleri, şık arayüzü, webmasterların tercihi, eklenti uygulama ekleniyor olabilmesi ve güvenli olması.

Eksileri: Çok fazla ram tüketmesi ve çok aşırı yoğun içerikte tıkanması.

Sonuç: Eğer internet explorer kullanmak istemiyorsanız şüphesiz ki Mozilla Firefox en iyi tarayıcılardan birisi olup her türlü ihtiyacınızı karşılayacaktır. Hızlı kurulumu ve güncellemesi kolay geliştirilebilir ve üstelik tamamiyle ücretsiz bir tarayıcı.


Yeni Yorum Gönder
(eposta adresiniz tamamen gizli tutulacaktır)
Unutmayın göndereceğiniz her yorumda görüşleriniz diğer insanlara ışık tutacak ve onlara yardımda bulunmuş olacaksınız.

Sırala

Bu program hakkında henüz herhangi bir görüş veya yorum yazılmadı. İlk siz olun!