DAEMON Tools Lite 10.4.0 Windows

DAEMON Tools Lite bilgisayarınızda CD/DVD/HDD için bir sanal sürücü oluşturur. Bu sanal sürücüler gerçek bir sürücü takılıymış gibi davranır ve işletim sistemi tarafından görünürler. Sabit diskinizdeki imaj dosyalarını hızlı ve kolay biçimde açabilirsiniz.Paylaş
Detaylar
Genel Puan
(2 Kişi Oyladı)
4.5
Lisans
Ücretsiz
Kısıtlama
Ücretsiz sürümü reklam içermekte.
Versiyon
10.4.0
Platform
Windows 7 / Windows Vista / Windows XP / Windows 2000
Dosya Boyutu
692 KB
Dil Desteği
Üretici
Disc-soft Ltd
Bu hafta / Toplam
0 / 27 kez indirildi
Ekleyen
wipau
Son güncellenme
29 Haziran 2016
Kategorisinde
#1. sırada
Görseller

Optik disk erişim hızınızı arttıran ve sanal optik disk oluşturma özelliği olan etkileyici bir program.

Optik diskler taşınabilir bilgisayarlar için oldukça büyük bir alan kaplamaktadır. Çoğu durumda çok fazla alan almasının dışında medya türüne göre erişim hızı yavaş olabilir. Neyse ki Daemon Tools yardımınıza yetişiyor. İmajını aldığınız optik diskleri harddisk üzerinden okumanıza yardım ederek Daemon Tools size hız ve bu sorunu aşmanıza yardımcı oluyor.

Bir medya depolama aracı olarak CD/DVD-ROM sürücüsü oldukça ucuz maliyetlidir. Fakat taşınabilir dizüstü/laptop ve notebooklarda bazen bu sürücüler yer almayabiliyor. Bu durumda size yardımcı olması için Daemon Tools Lite yetişiyor. Sanal optik sürücü oluşturarak sabit diskiniz üzerindeki herhangi bir imaj dosyasını hızlı ve performanslı bir şekilde veri kaybı olmadan ve çizilmeden dolayı oluşan veri kaybı olmaksızın okuyabilirsiniz.

Daemon Tools ile disk görüntü dosyalarını kolay ve hızlı bir şekilde sabit diskiniz üzerinde saklayabilirsiniz. MDX görüntü dosyası yerine MDS ve MDF dosyalarının tutulması kimi zaman daha iyi olmaktadır.
Günümüzde en çok .iso formatlı disk görüntüleri kullanılmaktadır. Bu .ISO türündeki dosyalarıda gayet kolay ve sağlıklı bir biçimde açabilir, internet üzerinden dijital olarak elde ettiğiniz .iso uzantılı disk görüntülerinde de kullanabilirsiniz.

Daemon Tools Lite ile bilgisayarınızda CD/DVD ortamları için sanal sürücü oluşturmanızı kolaylaştırır. Sanal sürücüler gerçek bir optik sürücüymüş gibi işletim sisteminiz tarafından görülürler. Açmak istediğiniz bir imaj dosyasını seçerek ardından bağlanmasını istediğiniz sanal optik sürücüyü seçtikten sonra program o sanal sürücüye bu imaj dosyası içeriğini yükleyecektir. Disk görüntüleri sanal olarak açılabilir ve kullanılabilir hale gelecektir.
Sanal sürücüler ile ISO, MDS/MDF ve MDX imaj dosyalarını fiziksel sürücü CD/DVD/HD Dvd/Blue-ray gibi bilgisayarınızda gösterecektir. Diğer imaj ve disk yedekleme araçları ile alınan kopya imaj dosyalarınıda bu program ile kullanabilirsiniz. Daemon Tools bir çok imaj ve disk formatıyla çalışabilir.

Artıları: Sanal sürücüler ile okuma hızınızı arttırır. CD,DVD,Blue-Ray disklerin sanal imaj dosyalarını oluşturarak bu imaj dosyalarını sabit diskinizden yükleyebilirsiniz. Bir çok fiziksel sürücü tipi ve imaj formatını destekler.

Eksileri: Pro versiyonu oldukça pahalı.

Sonuç: Eğer sabit diskinizde alan var ve bilgisayarınızda bir cd/dvd sürücünüz yok ise bu program size iyi bir alternatif sunuyor.  Daemon Tools Lite programı sayesinde sabit diskiniz üzerindeki cd/dvd içeriklerini sanki bir optik sürücü takmışcasına kullanabilirsiniz. Bu program özellikle Win XP, Windows 7'de çok kullanılmaktaydı. Windows 8 ve üzeri sürümlerde Windows için gelen sanal optik sürücü oluşturma özelliği malesef bu programa gösterilen ilginin azalmasına sebep olmuştur.


Yeni Yorum Gönder
(eposta adresiniz tamamen gizli tutulacaktır)
Unutmayın göndereceğiniz her yorumda görüşleriniz diğer insanlara ışık tutacak ve onlara yardımda bulunmuş olacaksınız.

Sırala

Bu program hakkında henüz herhangi bir görüş veya yorum yazılmadı. İlk siz olun!