CCleaner 5.19 Windows

CCleaner sistem optimizasyonu yapan ve gizlilik araçlarını içeren ücretsiz bir programdır. Sisteminizden kullanılmayan dosyaları siler ve sisteminizin daha hızlı çalışmasını sağlayarak size boş alan açar. Ayrıca internet gezintilerinizi ve çevrimiçi yaptığınız aktiviteleri temizler.Paylaş
Detaylar
Genel Puan
(2 Kişi Oyladı)
4.5
Lisans
Ücretsiz
Versiyon
5.19
Platform
Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / Windows XP
Dosya Boyutu
6.67 MB
Dil Desteği
Üretici
Piriform
Bu hafta / Toplam
0 / 63 kez indirildi
Ekleyen
wipau
Son güncellenme
01 Temmuz 2016
Kategorisinde
#1. sırada
Görseller

7 yıldan fazla bir süredir CCleaner piyasada bulunuyor ve Windows bilgisayarlar için en iyi temizleme araçlarını sunuyor. Piriform temizleme araçlarını yenilerek ve güncelleyerek bir çok yeni özellik ile piyasanın lideri konumundadır.

CCleaner basit arayüzü ve tabiki ücretsiz olarak gelmesiyle dikkat çekiyor. Bu kadar popüler olmasının sebebi ücretsiz olarak bu kadar çok özelliği kullanıcılarına sunmasıdır.

CCleaner istenmeyen gereksiz dosyaları temizlemek için kullanıcılara yardım ediyor. Çerezler, bellek hata dökümleri, kayıt dosyaları, sistem önbelleği, tarayıcı geçmişi, gereksiz dosya parçalarını ve daha fazlasını temizleyerek kullanıcılar için temiz bir bilgisayar deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Ayrıca kayıt defterini düzenleyerek ve kayıt defterindeki gereksiz veya eksik verileri silerek windows'unuzu temizliyor.

Kullanımıda bir o kadar basit sadece Analiz Et tuşuna basarak başlattığınız işlemde bilgisayarınızdaki tüm gereksiz dosyaları vb. herşeyi tespit ediyor ve ardından temizle diyerek tüm bu gereksiz dosyalarla başa çıkabiliyosunuz. Kesinlikle silmek istediğinizden emin olmalısınız yoksa sileceği dosyaların geri dönüşü olmayacaktır. Ekstra bir özellik olarak CCleaner programları kaldırabilir veya başlangıç öğelerini düzenleyebilir. Açılışta gereksiz olarak başlatılan veya bilgisayarınızda boş yere kurulu olan uygulamaları CCleaner aracılığıyla rahatça temizleyebilirsiniz. Ve dilerseniz sistem yedekleme geri dönüş noktalarınıda silerek size alan kazandırabiliyor.

Son versiyonu 64 bitlik sistemlere özel olarak tasarlanmışdır. Bir çok tarayıcıyada (Internet Explorer 9, Google Chrome vb)  temizleme desteği sunuyor. Ayrıca Microsoft Silverlight gereksiz dosyaları temizleme ve gelişmiş akıllı çerez temizleme özelliği ile geliyor. Güzel bir özelliğide sürücü temizleme aracı ile güvenli olarak sabit diskiniz üzerindeki gereksiz dosyaları silerek size boş alan açmayı planlıyor.

Artıları: Basit fakat bir o kadarda kapsamlı bir program oluşu ve sürekli olarak ihtiyaçlara göre güncellenmesi. Özelleştirilebilir ayarlar bulundurması ve tabiki de ücretsiz olması.

Sonuç: Eğer bu program paralı bile olsaydı size tavsiye edebilirdim oldukça tatmin edici özellikleriyle etkileyici bir program. Temizleme araçları arasında çıktığı günden beri halen bir numara olmaya devam eden CCleaner halen Piriform tarafından geliştirilmektedir.

Yeni Yorum Gönder
(eposta adresiniz tamamen gizli tutulacaktır)
Unutmayın göndereceğiniz her yorumda görüşleriniz diğer insanlara ışık tutacak ve onlara yardımda bulunmuş olacaksınız.

Sırala

Bu program hakkında henüz herhangi bir görüş veya yorum yazılmadı. İlk siz olun!